Maistas Norvegijoje

Skandinavija – vienas labiausiai turistų pamėgtų regionų visame pasaulyje. Na, o Norvegija – šiam regionui priklausanti šalis – viena gražiausių, unikaliausių ir turtingiausių pasaulio valstybių. Milijonai turistų kiekvienais metais keliauja į Norvegiją, norėdami iš arti susipažinti su unikalia šalies kultūra, pažinti Vikingų istoriją, pasigrožėti ne tik moderniais Norvegijos miestais, bet ir stulbinančio grožio Norvegijos gamta.

Norvegijos kultūra – labai šiaurietiška. Čia vertinama kokybė, nesibaidoma darbo ir šalčio. Nuo Lietuvos skiriasi ne tik Norvegijos kultūra, bet ir valgymo įpročiai! Maistas Norvegijoje tikrai nėra egzotiškas, tačiau tikrai gardus, unikalus ir išskirtinis!

Norvegijoje, kaip ir Lietuvoje, labai populiari marinuota (fermentuota) žuvis (rakfish), rūgštaus pieno sūris (gammelost) ir sūdyto ėriuko šonkauliai (pinnekjØtt).

Turbūt pats populiariausias maisto produktas visoje Norvegijoje – žuvis. Dauguma tradicinių Norvegijos patiekalų yra gaminami iš įvairiausių žuvies rūšių. Norvegiją supa jūros, taigi žuvies produktų šalyje tikrai netrūksta! Žuvį norvegai gamina įvairia: kepa, rūko, marinuoja, džiovina ir net pūdo! Norvegijoje labai populiarūs sumuštiniai su žuvimi – tai vienas populiariausių pusryčių patiekalų.

Lietuviškas maistas Norvegijoje – populiarus, nebrangus ir lengvai randamas. Norvegijoje gyvena daugybė lietuvių, kurie yra subūrę lietuvių bendruomenes. Egzistuoja lietuviškos parduotuvės, kurios tiekia tradicinį lietuvišką maistą. Netrūksta ir lietuviškų kavinių, taigi jei užsinorėsite cepelinų – Norvegijoje tikrai turėsite galimybę pasimėgauti namus primenančiu patiekalu!

Gastronomija Norvegijoje yra labai vertinama – maisto kultūra Norvegijoje tiesiog klesti. Miestuose gausu aukščiausios klasės restoranų, kuriuose galėsite pasimėgauti ne tik tradicinės Norvegijos virtuvės šedevrais, bet ir paskanauti patiekalų iš viso pasaulio! Maistas Norvegijoje yra neatsiejama kultūros dalis, taigi savo atostogų metu galėsite mėgautis skaniausiais, įdomiausiais ir originaliausiais patiekalais, kurie tikrai labai patiks net ir išrankiausiems gurmanams!

Skrydžiai į Norvegiją

Skrydžiai iš Norvegijos